تکنیک های Matching Heading

در این مقاله به تکنیک های مختلف برای پاسخ دادن به سوالات Matching Headings می پردازیم. یکی از نمونه سوالات متداول در ریدینگ های آیلتس این است که از شما می خواهد تیتر های داده شده را به پاراگراف های مربوطه وصل کنید. به زبان ساده تر در این گونه سوالات شما باید ارتباط هدینگ ها یا پاراگراف ها را پیدا کنید. حالا می خواهیم گام به گام تکنیک های Matching Headings را معرفی کنیم.

در این بخش به معرفی برخی استراتژی ها برای پاسخ به سوالات Matching Headings و تکنیک های کابردی می پردازیم.

  1.  ابتدا با نگاهی سریع پاراگراف هدینگ ها ( Paragraph Headings ) را چک کرده و موضوع کلی آنها را شناسایی می کنیم.
  2. سپس به پاراگراف اول می رسیم و معمولا همان جمله ی اول و یا جمله ی موضوع پاراگراف به ما مفهوم اصلی پاراگراف و همچنین پاسخ سوال را می دهد و احتمالا از باقی پاراگراف با نیم نگاهی چشمی می گذریم.
  3.  اما در بعضی موارد جمله ی اول موضوع را نمی رساند و مجبوریم که پاراگراف را کامل بخوانیم.
  4. اگر ارتباط بین هدینگ و پاراگراف واضح نبود به سراغ پاراگراف و هدینگ های بعدی بروید.
  5.  اگر در بار اول بین دو جواب شک دارید هر دو را علامت زده تا با خواندن پاراگراف های بعدی یکی از آنها را با پاراگراف های بعد مچ کنید.
  6.  و اگر در آخر هم بین دو جواب گیر کرده بودید جوابی را که فکر می کنید مناسب تر است انتخاب کنید
تکنیک های Matching Headings
نکاتی که باید برای پاسخ به سوالات مچینگ هدینگ به آنها توجه کنید: همیشه تعداد بیشتری هدینگ به شما داده می شود و باید حواستان را هنگام پیدا کردن هدینگ هر پاراگراف خوب جمع کنید چون تعداد پاراگراف ها کمتر است و هدینگ هایی بدون ارتباط باقی می مانند. به مترادف ها توجه کنید چون اغلب اوقات کلمات پاراگراف و کلمات هدینگ یکی نیستند و در میانشان از مترادف ها نیز استفاده می شود. اگر یک اسم یا کلمه ی مشترک بین هدینگ و پاراگراف باشد به معنای آن نیست که حتما این دو با هم مرتبطند و شما باید با دقت پاراگراف را بررسی کنید.
حالا با یک نمونه پاراگراف که بند اول یک ریدینگ کامل است شروع می کنیم. در این نمونه سوال پنج گزینه برای شما در نظر گرفته شده که کمتر از تعداد گزینه های موجود در یک ریدینگ کامل است.
choices for matching heading
matching heading

از استراتژی ها و روش هایی که در اول مقاله توضیح داده بودیم استفاده کردید؟  تکنیک های Matching Headings  برای شما مفید بود؟ ما برای شما یک دوره اختصاصی و جامع برای ریدینگ و پاسخ دهی به سوالات آن در نظر گرفته ایم. برای اطلاعات کامل درباره دوره ریدینگ کلیک کنید.

Answer key

E

آیا با نکات بیان شده و روش های معرفی شده توانستید نمونه را به درستی پاسخ دهید؟ اگر این مقاله برایتان مفید بود ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

منابع ما :

Cambridge

IDP Australia

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اسکرول به بالا

وارد شوید

آیا داوطلب IELTS هستید؟

ما برای شما دوره های IELTS فوق العاده ای آماده کردیم که با ثبت نام در وبسایت از تخفیف های خوبی برخوردار خواهید بود