نوشتن رایتینگ تسک 2

نوشتن رایتینگ تسک ۲

در این مقاله شما نحوه نوشتن رایتینگ تسک ۲ را بطور کامل یاد خواهید گرفت. نوشتن رایتینگ تسک ۲ بستگی به سوالی داره که به شما داده میشود، اما دانستن این که چگونه جملات خود را بسط دهیم (sentence development) و چگونه آن ها را ساپورت کنیم بسیار مهم میباشد. در این مقاله ما به موارد پایین خواهیم پرداخت: 

 1. بسط دادن جمله چه کمکی به ما میکند
 2. نحوه نوشتن رایتینگ تسک ۲ به چه صورت هست؟
 3. در هنگام نوشتن به چه مواردی توجه کنیم؟
 4. ایده برای نوشتن از کجا بیاوریم؟

بسط دادن جمله چه کمکی به ما میکند؟

بسط دادن جملات به ما کمک میکند تا بتوانیم از لحاظ Coherence و Cohesion نمره بالایی را بگیریم. این یعنی، زمانی که ممتحن در حال تصحیح نوشته ما هست متوجه این موضوع بشود که ما همواره در حول و محور یک Idea در حال نوشتن بوده ایم و از موضوع پرت نشده ایم. این یکی از مبانی نوشتن رایتینگ تسک ۲ و تسک ۱ هست. این دو کلمه،‌ یعنی Cohesion و Coherence در واقع مبنای پیوستگی و در یک راستا بودن رایتینگ ما را مورد میباشند. 

بعنوان مثال، اگر قرار باشد درباره Problem و Solutions یک موضوع رایتینگی را بنویسیم، بهتر هست که زمانی که داریم درباره مشکلات آن موضوع مینویسیم، یکباره درباره راه حل آن بدون بازکردن و Support کردن آن مشکل، ننویسیم. این مساله یعنی اینکه اگر داریم برای مثال درباره مشکلات استفاده اینترنت در مدارس مینویسیم، و احتمالا یکی از این مشکلات را حواس پرتی دانش آموزان اعلام کنیم،‌ آن را بتوانیم بطور کامل توضیح دهیم. 

Having access to the internet in the classroom might cause distraction for the students. This could be problematic for some students who might be attracted to an element on a specific website. In this situation, they may have got some problems with the lesson they are being taught due to being distracted by a picture, banner, or anything that could be deflecting

خب، همانطور که میبینید در جمله اول من مشکل را بیان کرده ام. سپس به جزییات بیشتری در جمله آبی پرداخته ام و در جمله بعدی که سبز هست،‌ این موضوع را بیشتر توضیح دادم. در حقیقت من فقط و فقط درباره اینکه چرا دسترسی داشتن به اینترنت موجب حواس پرتی میشود صحبت کردم و این موضوع را در دو جمله گسترش دادم.

a boy thinking of how to develop a sentence

نحوه نوشتن رایتینگ تسک ۲:

حالا اینکه ما چگونه این کاری که در بالا انجام داده ام را در رایتینگ خودمون اجرا کنیم؟ خیلی سادست! برای اینکه این کار را اجرا کنیم کافیست تا از الگوی پایین استفاده کنید:

Open the idea. Write a major supporting sentence. Write a minor supporting sentence.

همانطور که میبینید در بالا گفته ام که ابتدا موضوع یا ایده ای که دارید را باز کنید یا همان معرفی کنید. سپس یک جمله برای اینکه دقیقا بگویید منظورتان چیست بیاورید. سپس مثال، واقعیت یا جزییات بیشتری را درج کنید. به همین سادگی!

ما برای نوشتن Body Paragraph ها همین کار را باید انجام دهیم. در رایتینگ تسک ۱ هم ما همین موضوع را به کاندیداهای آیلتس آموزش میدهیم. برای خواندن نمونه رایتینگ های تسک ۱ روی این لینک کلیک کنید.

آیا میدانستید ما برای شما دوره کامل Writing Task 2 در سایت قرار داده ایم؟ برای ورود کلیک کنید.

در هنگانم نوشتن به چه مواردی باید توجه کنیم؟

در هنگام نوشتن رایتینگ تسک ۲، به موارد زیر دقت کنیم:

سوال از ما چه میخواهد؟

باید با انواع تیپ سوالات درر این بخش آشنا باشید. بطور کلی ما ۵ مدل سوال در این بخش داریم که به صورت زیر هست:

 1. Opinion Questions
 2. Advantages and Disadvantages Questions
 3. Discuss Both Views Questions
 4. Problem and Solutions Questions
 5. Two-Part Questions

حال بریم ببینیم برای هر نمونه سوال چه کاری را باید انجام بدهیم:

Opinion Questions:

برای نوشتن یک رایتینگ تسک ۲ که بدنبال Opinion یا عقیده ما هست، ما طبیعتا باید به نوشتن عقیده خود درباره یک موضوعی بپردازیم. به سوال

You should spend about 40 minutes on this task.

Some people believe that violence on television and in computer games has a damaging effect on the society. Others deny that these factors have any significant influence on people’s behaviour. What is your opinion?

Write at least 250 words

هماطنور که میبینید، در این سوال از شما خواسته شده تا درباره عقیده و نظر خود صحبت کنید. پس در ابتدا شما میبایست طرف خود را مشخص کنید. سپس به این موضوع بپردازید که چرا موافق یا مخالف هستید. 

Advantages and Disadvantages Questions:

در این مدل از سوالات ما میبایست درباره مزیت ها و معایب های یک بحث صحبت کنین. به سوال زیر دقت کنید:

A lot of places in the world rely on tourism as a main source of income. Unfortunately, tourism can also be a source of problems if it is not managed correctly.

Describe the advantages and disadvantages of tourism in the modern world. Do you think that benefits of tourism outweigh its drawbacks?

همانطور که در قسمت رنگ شده برای شما مشخص کردیم، شما باید درباره مزیت ها و معایب های این موضوع بحث کنید و همچنین درباره اینکه به نظر شما مزیت ها یا معایب های این موضوع بیشتر است عقیده خود را در آخر مقاله خود بیان کنید.

Discuss Both Views Questions:

در این مدل از سوالات ما باید درباره دو ایده و نظر صحبت کنیم و اکثرا در نهایت باید نظر خود را نیز بیان کنیم:

You should spend about 40 minutes on this task.

It is commonly believed that nowadays main factors that affect a child’s development are media, pop culture and friends. A different point of view is that family plays the most significant role.

Discuss both views and give your opinion.

Write at least 250 words.

برای نوشتن یک رایتینگ تسک ۲ خوب درباره این مدل از سوالات، ما باید دو کار را انجام دهیم: 

 1. درباره جفت ایده بحث کنیم
 2. نظر خود را بگوییم

در حقیقت فرمول نوشتن این مدل از مقاله ها بصورت زیر میباشد: 

Discuss + opinion

ابتدا شما باید درباره ایده ها در دو پاراگراف بحث کنید. سپس و در انتهای مقاله نظر خود را بیان کنید. بنابراین به دو صورت زیر میتوانید این بحث را ادامه دهید:

روش اول: 
 1. یک پاراگراف Introduction بنویسید
 2. یک  پاراگراف درباره ایده اول بنویسید
 3. یک پاراگراف درباره بحث دوم بنویسید
 4. یک پاراگراف هم نظر خودتان را بگویید
 5. و در نهایت پاراگراف Conclusion خود را بنویسید
روش دوم:
 1. یک پاراگراف introduction بنویسید
 2. یک پاراگراف درباره ایده اول
 3. یک پاراگراف درباره ایده دوم
 4. و در نهایت پاراگراف Conclusion خود را بنویسد + نظر نهایی خود
Problem and Solution Questions:

در این مدل از سوالات، ابتدا باید مشکلات را بیان کرده و سپس راه حل های آن را بیان کنید:

Despite a large number of gyms, a sedentary lifestyle is gaining popularity in the contemporary world.

What problems are associated with this?

What solutions can you suggest?

Two-Part Questions:

این سوالات به نظر دشوار میایند ولی بسیار آسان هستند. به سوال زیر دقت کنید:

As most people spend a major part of their adult life at work, job satisfaction is an important element of individual well-being. What factors contribute to job satisfaction?

How realistic is the expectation of job satisfaction for all workers?

همانطور که برای شما مشخص کردیم،‌ سوال اول به رنگ قرمز هست و سوال دوم به رنگ سبز. خب حالا برای نوشتن رایتینگ تسک ۲ که این مدلی هست باید چه کاری انجام دهیم؟ 

خیلی ساده! به Introduction که پایین نوشته شده هست دقت کنید: 

As the majority of adults spend most of their time at work, being content with your career is a crucial part of a person’s health and happiness. This essay will first discuss which elements lead to job satisfaction and it will then address the question of how likely it is that everyone can be happy with their job.

به همین راحتی! شما میبایست دو پارارگراف بنویسید و در پاراگراف اول درباره اولین سوال بحث کنید و در پاراگراف دوم درباره دومین سوال. دقیقا به همین ترتیب که در Introduction آمده است. 

 
از دوره های تخصصی ما در زمینه آیلتس دیدن کنید

از دوره های تخصصی آیلتس ما هم دیدن کنید

یادتان باشد از موضوع پرت نشوید:

الان که میدانیم برای نوشتن انواع رایتینگ تسک ۲ باید چه کاری بکنیم،‌وقت آن رسیده که بیایم به این مساله بسیار مهم بپردازیم. از موضوع پرت نشوید!!!!

زمانی که دارید، مثلا درباره یک مشکل بحث میکنید، حتما و حتما مشکل را به روشی که بالاتر توضیح دادیم معرفی کنید،‌ سپس یک جمله درباره اهمیت آن بنویسید و سپس مثال!

One of the problems that Global Warming causes is the captivation of carbon dioxide in the Earth’s atmosphere. Like Mars where its atmosphere is filled with CO2, the Earth’s atmosphere will become full of CO2. It holds the warm air underneath our planet’s layers; therefore, plants die and as a consequence, we cannot continue living. 

 

در متن بالا، من درباره یکی از مشکلاتی که گرمایش جهانی برای ما ایجاد میکند صحبت کردم و آن هم گیر افتادن کربن دی اکسید و پیامد های پس از آن میباشد. همانطور که میبینید من به طور کامل این مشکل را توضیح دادم و از موضوع خود نیز دور نشدم. 

حواستان به گرامر و لغت هایی که استفاده میکنید باشد:

این هم بسیار مهم میباشد. برای نوشتن یک رایتینگ تسک ۲ خوب، شما باید گرامر مناسب و لغات مناسب را بلد باشید. برای تقویت این کار شما میبایست خودتان را تا جایی که میتوانید در معرض زبان انگلیسی و به خصوص زبان آکادمیک قرار دهید. من به شما خواندن مجلات علمی و دیدن مستند های علمی را پیشنهاد میکنم. 

اشتباهات املایی را جدی بگیرید:

حتما به اشتباهات املایی خود توجه کنید و تا جایی که میشود آن ها را تصحیح کنید. یادتان باشد که این یک آزمون نوشتاری هست، و همانقدر که تلفظ در Speaking مهم میباشد، غلط املایی هم اینجا بسیار اهمیت دارد. 

ایده برای نوشتن از کجا بیاوریم؟ 

اول اینکه اگر وقت کافی دارید،‌از همین الان شروع به خواندن گسترده مطالب مختلف کنید. اگر هم وقت ندارید،‌در گوگل Common Topics for IELTS Writing Task 2 را سرچ کنید و درباره این موضوعات مطالبی را بخوانید. 

یک روش بهتر دیگر هم این هست که زمانی که این موضوعات رایج را پیدا کردید، یک تکه کاغذ و خودکار بردارید و شروع به Brain storm کنید. این کار باعث میشود تا آماده تر شوید. 

لغات مربوط به هر موضوع را پیدا کنید و از آن ها نیز استفاده کنید تا نمره Lexical Resource شما بالاتر بیاید. 

و در نهایت امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. لطفا در صورت هرگونه سوال از طریق آیکون WhatsApp که در بیشتر برگه های وبسایت یولینگو در دسترس میباشد (مثل برگه خانه) با من در تماس باشید. 

دوره های ما

برای ثبت نام کلیک کنید
WRITING TASK 1

Writing Academic Task 1

در این دوره ما تمامی آن چیزی را که شما نیاز دارید تا در آزمون IELTS بخش Academic Writing Task 1 بدانید را ما به شما آموزش داده ایم.

وارد دوره شوید

برای ثبت نام کلیک کنید
WRITING TASK 2

IELTS Essay Writing Task 2

در این دوره ما شما را به طور کاملا مستقیم میبریم وارد موضوعات اصلی میکنیم و شما دیگر نیاز به گشتن دنبال تکنیک های اضافه نخواهید داشت.

وارد دوره شوید

برای ثبت نام کلیک کنید
IELTS READING

IELTS Reading

در این دوره ما به شما تمام نکاتی که باید در زمان امتحان از آن ها استفاده کنید تا نمره مناسبی بگیرید را آموزش دادیم.

وارد دوره شوید

برای ثبت نام کلیک کنید
A COURSE IN IELTS SPEAKING STRATEGIES

IELTS Speaking

دوره تکنیک ها و استراتژی های IELTS Speaking شما را قادر میسازد تا در روز امتحان، حداکثر توان خود را به کار بگیرید تا بتوانید بالاترین نمره را از آن خود کنید.

وارد دوره شوید

به زودی

دوره لیسنینگ پایه

در دوره لیسنینگ پایه، شما با تمام مکالمات روزمره آشنا شده و توانایی لیسنینگ خود را در این موضوع افزایش میدهید. بعلاوه همه این ها، شما همچنین میتوانید اسپیکینگ خود را به واسطه یادگیری لغات و عبارات و گرامر های مرتبط، تقویت کنید. در انتهای هر درس شما باید تکلیفی را انجام دهید و برای مدرس ارسال کنید.

وارد دوره شوید

رمان-خوانی

دوره رمان خوانی افزایش لغات

دوره رمان خوانی یکی از برترین دوره های وبسایت یولینگو میباشد. همانطور که از نام این دوره پیداست، شما با گذراندن دوره تعداد واژگان خود را افزایش میدهید. این دوره در 3 سطح ارائه شده که این سطح 1 میباشد. در این سه دوره، شما 2000 لغات را فعال میکنید که برای اسپیکینگ شما هم تمرین هایی را گذاشته ایم.

وارد دوره شوید


3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *